Ιδιαίτερο ενδιαφέρον όπως αναμενόταν προκάλεσε στο ακροατήριο του ΔΑΝΑΟΥ η ομιλία του συμπολίτη μας ιατρού κ. Ιωάννη Γκούβερη την Κυριακή 19 Νοεμβρίου με θέμα “Μηχανική υποστήριξη αναπνοής – Παράταση ζωής ή Παρεμπόδιση θανάτου ;”.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoXwVW4Ch6JK2UYClxaIEi81lLH-IfC87ond7RCsbq0vVxy0V_ILzCyb-EZT-OG4zSB9-T7L20YzeHVXPz_fgLhuUiYQH8BIugUAs65EOi8z_LOe05Smoh9um1YApy8SVi-vyrtXYoq0xWo3LJxlvF3tTUawlODNE5gKU3NQVwc0oF6uEuxIEqUanIV2A/w640-h288-rw/405001154_735007671986653_2943903577707399237_n.webp)
Ο ομιλητής αναφερόμενος αρχικά στις ιατρικές παραμέτρους του θέματος , στη συνέχεια ανέλυσε με συγκινητική γλαφυρότητα όλες της πλευρές της προσωπικής ευθύνης της ζωής, της χριστιανικής ηθικής αλλα και της οφειλόμενης ανθρώπινης αξιοπρέπειας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieqk9sQphkhgoi9sQlt3tle9i4J3qAI6w2qZO69peyHYYo1LMVUdfRg0vEK3Uv_VVXNIWcjPiDXK88IFSyJWLEKWQlhFDXkTeH5rEVfTiC54xsNuP70vefcUK3GrTFF9tJHexp91e2BqziQOn3Rg4N1gTyZitfGl85H1prWiFBjif8Zn0Iv-1uCG6b6C8/w640-h288-rw/402654019_735007611986659_4115456934969558434_n.webp)
Ακολούθησε ενδιαφέρουσα συζήτηση με τους παρισταμένους.
Τον ευχαριστούμε θερμά.