Η 1η γιορτή γκόγκας στο Άργος ήταν μία καλή ευκαιρία να γευτούν ντόπιοι και επισκέπτες το παραδοσιακό αυτό ζυμαρικό.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-889.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-894-1024x633.png)
Με αφορμή την γκόγκα, που είχε την τιμητική της, στήθηκε στους Στρατώνες του Καποδίστρια ένα γλέντι με παραδοσιακή μουσική, χορό και άλλα τοπικά εδέσματα.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-893-1024x588.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-887.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-892-1024x493.png)
Αργείτικες επιχειρήσεις προσέφεραν τα προϊόντα τους στους επισκέπτες. Γλυκά, τυριά και κρασί ήταν κάποια από αυτά. Ο κόσμος που ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα ήταν αρκετός και φάνηκε ότι η Γιορτή της Γκόγκας ήρθε για να μείνει.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-895-1024x618.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-890.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-896-1024x623.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-891.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-898-1024x565.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-879.png)