Οι σχολικές καθαρίστριες του Δήμου Άργους – Μυκηνών έγιναν δεκτές και ακούστηκαν τα προβλήματα τους στην νέα Δημοτική αρχή .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxpwMgNLlC-2VeggrAqF2vRGpNooC-NjVdPf2NLO72mKi8aZOuZbGSo08Vcr_cEkwC_ncaFB1-deA2yjzOMBcxuOsGLpzVjShY00eouQfNAOIFBhmUkoJmz4cyqRp1vN-o23j2DIpRTy_NndlmI7tu8IvXPpX_QrcVIEnTqJ8p0J9DGjNFNE8xrLV96o8/w640-h288-rw/20240130_171340.webp)
Το απόγευμα της Τρίτης 30 Ιανουαρίου με πρωτοβουλία της αντιδημάρχου καθαριότητας, Κας. Αργυροπούλου Αναστασίας και τον προϊστάμενο καθαριότητας Κο. Παπαϊωάνου Νίκο έγινε συνάντηση με τις Σχολικές Καθαρίστριες του Δήμου Άργους – Μυκηνών, που παρευρέθηκε και η Πρόεδρος του Συλλόγου Καθαριστών Σχολείων Αργολίδας, στο ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ στο Άργος, όπου συζητήθηκαν τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν χρόνια τώρα από την προηγούμενη δημοτική αρχή.
Η κυρία Αργυροπούλου δήλωσε ότι θα σταθεί δίπλα στα προβλήματα τους και δεν αρνήθηκε ακόμα και τον προσωπικό διάλογο με την κάθε συναδέλφισα ακούγοντας προσεκτικά την κάθε μια.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgimt20T19-oP7wRBvBs8wkp8KUyVU9Ys0hOfVu9syRe_9a5vXEmuCFgJyJ2FEQGqFWIsddNjk8x3kzaA_njb9H1D-cvfR6EEbENEEp8lzwaYYfEUIUhaC2XkSKU3uHaKLc1jGVJ0yf0JnwPEt6Q6w69m1_axMQ2uhyphenhyphenCykYAdBVdmIpvnuzZth5HjlGHEs/w640-h360-rw/20240130_171411.webp)
Το σίγουρο είναι ότι αρχίζει μια άλλη νέα εποχή για αυτές τις συναδέλφισες που τα προηγούμενα χρόνια ήταν αόρατες στις εκάστοτε δημοτικές αρχές.
Η Πρόεδρος του Συλλόγου
Βαλεντίνα Σαδίκου