Κυ. Απρ 18th, 2021

Γ΄ Εθνική: Ξεκινάει και πάλι το πρωτάθλημα για τις ομάδες της Αργολίδας την Κυριακή 11/4

Κοινοποίηση ειδήσεων

Η Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο., κατά την υπ΄ αριθμόν 1/05.04.2021 συνεδρίασή της, ενέκρινε την τροποποιημένη προκήρυξη του πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας και η μεγαλύτερη σε αριθμό ομάδων, πανελλήνιας εμβέλειας ποδοσφαιρική διοργάνωση, επανεκκινεί στις 11/04/2021, από το σημείο που διεκόπη.

Το πρωτάθλημα, στο οποίο συνεχίζουν τα 130 από τα 136 σωματεία που ξεκίνησαν κατά την έναρξή του το φθινόπωρο του 2020, θα διεξαχθεί σε έναν γύρο.

Για την άνοδο στη Football League θα γίνουν αγώνες μπαράζ ως εξής: θα σχηματιστούν με γεωγραφικά κριτήρια δύο όμιλοι των 5 ομάδων, Βορρά και Νότου, στους οποίους θα συμμετάσχουν οι ομάδες που θα τερματίσουν πρώτες στους δέκα ομίλους της κανονικής διάρκειας. 
Οι όμιλοι αυτοί θα έχουν συνολικά τέσσερις αγωνιστικές και η κάθε ομάδα θα δώσει δύο εντός και δύο εκτός έδρας αγώνες. Οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης των δύο ομίλων θα προαχθούν. 
Σε περίπτωση που κάποια ομάδα δηλώσει ότι δεν επιθυμεί ή δε δύναται να συνεχίσει, τα αποτελέσματα των αγώνων που θα έχει δώσει θα παραμείνουν ισχυρά και από κει και πέρα θα εφαρμόζονται οι σχετικές διατάξεις του ΚΑΠ.

Το πρόγραμμα των αγώνων:
1ος Όμιλος (5η Αγων.):

11/04/2021, 16:30 Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού
11/04/2021, 16:30 Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης
11/04/2021, 16:30 Αμπελοκήπων ΑΕ – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ)
11/04/2021, 16:30 Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ένωση Άνθειας Αριστείνου
11/04/2021, 16:30 Ορφέας Puma Ξάνθης – Άρης Αβάτου
11/04/2021, 16:30 Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός
11/04/2021, 16:30 Ελπίς Σαππών – ΑΕ Διδυμοτείχου
11/04/2021, 16:30 Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ – Ευόσμου ΑΕ

2ος Όμιλος (5η Αγων.):
11/04/2021, 16:30 ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς
11/04/2021, 16:30 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Νίκη Αγκαθιάς
11/04/2021, 16:30 Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός
11/04/2021, 16:30 Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας ΑΟ – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
11/04/2021, 16:30 Εθνικός Γιαννιτσών – ΑΣ Γιαννιτσά
11/04/2021, 16:30 Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης
11/04/2021, 16:30 Νέος ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Ποσειδών Μηχανιώνας

3ος Όμιλος (5η Αγων.):
11/04/2021, 16:30 Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου
11/04/2021, 16:30 Μετέωρα ΑΣ – Κοζάνη ΦΣ
11/04/2021, 16:30 Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας
11/04/2021, 16:30 Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου ΟΦ
11/04/2021, 16:30 Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΠΟ Ελασσόνας
11/04/2021, 16:30 ΑΟ Σελλάνων – Φήκης Π.Ο. (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ)
11/04/2021, 16:30 Εθνικός Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας

ος Όμιλος (4η Αγων.):
11/04/2021, 16:30 Φωκικός – Θησέας Αγριάς
11/04/2021, 16:30 Αλμυρός – Ηρακλής Ψαχνών
11/04/2021, 16:30 Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου
11/04/2021, 16:30 Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ)
11/04/2021, 16:30 Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος Όμιλος (4η Αγων.):
10/04/2021, 14:30 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης
11/04/2021, 16:30 Τηλυκράτης 2014 – Θύελλα ΠΑΣ
11/04/2021, 16:30 Κτην. Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικας
11/04/2021, 16:30 Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου – Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ
11/04/2021, 16:30 Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου
11/04/2021, 16:30 Αναγέννηση Άρτας – Μεσολογγίου ΑΕ
11/04/2021, 16:30 Κασσιόπη – Αμβρακικός Λουτρού

6ος Όμιλος (4η Αγων.):
11/04/2021, 13:30 Πανναξιακός – Ηλιούπολη ΓΣ
11/04/2021, 13:30 ΑΠΟ Φωστήρ – Άνω Μερά Μυκόνου
11/04/2021, 16:30 Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος
11/04/2021, 16:30 Χαραυγιακός – Μαρκό
11/04/2021, 16:30 Προοδευτική – Εθνικός Πειραιώς

7ος Όμιλος (5η Αγων.):
11/04/2021, 16:30 Ναύπλιο 2017 – Ερμιονίδα
11/04/2021, 16:30 Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Αγ. Ιερόθεος
11/04/2021, 16:30 ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας ΑΠΣ
11/04/2021, 16:30 Παναρκαδικός – Μολαϊκός
11/04/2021, 16:30 Πανγυθεατικός – Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
11/04/2021, 16:30 Κορωνίδα Κοιλάδας – Κηφισιά
8ος Όμιλος (5η Αγων.):
09/04/2021, 17:00 Πυθαγόρας ΑΨΕΣ – Αετός ΓΠΣ
11/04/2021, 11:30 ΑΟ Καραβά – ΑΟ Πυλίου Κω
11/04/2021, 15:30 Αιολικός Α.Ε.Π.Σ. – Μικρασιατική ΑΠΕ
11/04/2021, 16:30 Κερατσίνι – Ακράτητος
11/04/2021, 16:30 Κυανούς Αστήρ Βάρης – Πανελευσινιακός
11/04/2021, 16:30 Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Διαστ. Ραφήνας Α.Π.Ο.
9ος Όμιλος (5η Αγων.):
11/04/2021, 13:00 Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών
11/04/2021, 13:00 Τσιλιβή ΑΟ – Διαβολιτσίου Α.Ο.
11/04/2021, 15:00 Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος 1961 ΑΠΣ
11/04/2021, 16:30 Πάμισσος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός Αστέρας
11/04/2021, 16:30 ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέικων
11/04/2021, 16:30 Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης
10ος Όμιλος (5η Αγων.):
11/04/2021, 16:30 Γιούχτας ΑΟ Αρχανών – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
11/04/2021, 16:30 ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός ΓΠΣ
11/04/2021, 16:30 ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγ. Νικολάου
11/04/2021, 16:30 Δαμάστα Ηρακλείου ΑΟ – ΑΟ Παλαιοχώρας (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ)
11/04/2021, 16:30 Ρεθυμνιακός ΑΟ – Ν. Αστέρας Ρεθύμνου
11/04/2021, 16:30 Ηρόδοτος Π.Α.Σ.Α. – Πλατανιάς
11/04/2021, 16:30 Ατσαλένιος – Άρης Σούδας
11/04/2021, 16:30 Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Περιβολίων (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ)

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | ΡΟΗ