Ορκίστηκε από το Δήμαρχο Ναυπλιέων Δημήτριο Ορφανό για το αξίωμα του Δημοτικού Συμβούλου, ο πρώτος επιλαχών από το δημοτικό συνδυασμό της μείζονος αντιπολίτευσης κ. Δημήτριος Καραγιάννης, μετά την αυτοδίκαιη έκπτωση της Δημοτικού Συμβούλου, Κωνσταντίνας Αναστασίου -Σμυρναίου του συνδυασμού «Ναύπλιο Επόμενη Μέρα».
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/439073978_731244545848229_6054290812780315827_n-1024x767.jpg)
Η τελετή της ορκωμοσίας πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο Ναυπλίου, την Πέμπτη 18 Απριλίου 2024, παρουσία στελεχών των υπηρεσιών του Δήμου.
Ο Δήμαρχος Ναυπλιέων ευχήθηκε στο νέο Δημοτικό Σύμβουλο καλή και εποικοδομητική θητεία στα νέα καθήκοντά του προς όφελος της πόλης και των πολιτών.