![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/Αντιδήμαρχος-Παιδείας-Σοφία-Ξύδη-1024x576.jpg)
Η καθιερωμένη κατάθεση στεφάνων από μαθητές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης έγινε σήμερα Παρασκευή στο Ανδριάντα του Ιωάννη Καποδίστρια, στο Ναύπλιο
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/Αντιπροσωπεία-Δήμου-Ναυπλιέων-στην-κατάθεση-στεφάνων-1024x576.jpg)
Την κατάθεση στεφάνων τίμησαν με την παρουσία τους ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ναυπλιέων, Ευάγγελος Λαμπρόπουλος, η Αντιδήμαρχος, Σοφία Ξύδη, η Πρόεδρος των Σχολικών Επιτροπών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ναυπλιέων, Αγγελική Παναγιωτακοπούλου, η πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Ναυπλίου, Ειρήνη Μελισσινού, ο περιφερειακός σύμβουλος, Γιάννης Μπούνος, ο δημοτικός σύμβουλος Αθανάσιος Πανουτσόπουλος, οι Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Αργολίδας, οι διευθυντές, οι καθηγητές, οι δάσκαλοι και οι μαθητές των σχολείων.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/03/Αντιπροσωπείες-μαθητών-Πρωτοβάθμιας-και-Δευτεροβάθμιας-Εκπαίδευσης-1024x576.jpg)
Οι εκδηλώσεις θα κορυφωθούν τη Δευτέρα με την δοξολογία και την μεγάλη μαθητική παρέλαση.