Από τον Ενοριακό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Λυγουριού γίνεται γνωστό ότι αρχίζουν τακτικές ομιλίες πνευματικού και ποιμαντικού περιεχομένου στον Ενοριακό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος , προς πνευματική ανύψωση και ωφέλεια των κατοίκων της Ενορίας μας και των γύρω περιοχών .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWc7M_swqRnGZTZ-pUtayv4w-qrYT3G6h6plK9omBHe8MfZ1DCGi91WShdLbD2D_n0gla9itBenEUuDM2oU5CFWPmI4tSlHUCZaz3CDHzHqTpZQNvgeMxbf_qPTMnTQ2tPxDe9ATpXk4olJ1gTf-7NJF6a6hxcS_1U-BYXlTgDPnR8zzzDwLjydRKvRXk/w414-h640/%CE%A0.%20%CE%A3%CE%A0%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%A9%CE%9D%20%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%99%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3%20.png)
Στις 18.00 της Κυριακής 29 Οκτωβρίου 2023 θα τελεστεί ο Εσπερινός και εν συνεχεία θα πραγματοποιηθεί η ομιλία από τον Αιδεσιμολογιώτατο Πρωτοπρεσβύτερο π. Σπυρίδωνα Βασιλάκο , εφημέριο του Ιερού Προσκυνηματικού Ναού Αγίου Λουκά Θηβών και υπεύθυνο του Ραδιοφωνικού Σταθμού της Ιεράς Μητροπόλεως Θηβών και Λεβαδείας ο οποίος θα μιλήσει με θέμα : Η Πίστη στο Θεό ως σχέση με τον άλλο .
ΕΚ ΤΟΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ