ΑΡΓΟΛΙΔΑ TV – ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΡΙΤΣΑΣ

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε κόντρα στον ΑΟ Υπάτου ο Παναργειακός επικρατώντας 5-4 στα πέναλτι.

Στο 18’ ο Ροντρίγκεζ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την ομάδα του Δημήτρη Αντωνόπουλου να ισοφαρίζει δυο λεπτά αργότερα με το Αλμπάνη. Η κανονική διάρκεια έληξε με σκορ 1-1.

Στην παράταση και συγκεκριμένα στο 104’ ο Παναργειακός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηβασιλείου με 2η κίτρινη κάρτα. Το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οδηγηθήκαμε στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι.

Εκεί ο γκολκίπερ Καραργύρης απέκρουσε το τελευταίο πέναλτι του Υπάτου που εκτέλεσε ο Μπούσης και έτσι η ομάδα της Πελοποννήσου πήρε το εισιτήριο για την Γ’ φάση με 5-4.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ

Ο Μορφωτικός Σύλλογος Νέας Κίου πάει Θέατρο

AGGELOS DRITSAS

Το 1ο Σύστημα Προσκόπων Άργους θα κόψει την πρωτοχρονιάτική πίτα του

Γέμισε το λιμάνι του Ναυπλίου με ιστιοπλοϊκά που συμμετέχουν στο 13ο Catamarans Cup

Μίνι τουρνουά βόλεϊ από την Γυμναστική Ένωση Ναυπλίου για αγόρια και κορίτσια Γ’ – ΣΤ’ Δημοτικού

Σοκ : Άνδρας περιέλουσε με εύφλεκτο υλικό τη γυναίκα του και της έβαλε φωτιά