Το Σάββατο 28 Οκτώβριου 2023 πραγματοποιήθηκε Δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Πέτρου .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgCpcAwkpYJzlgyWKJvLPbbeZF8cVD60cX4MJq03DB9vxR2CbMOynmJOQ-E0wk_OHmO3787-mfruFkWgI5fFwLgNSPt329Qjk_jOB7LC1lXR-BCrvxzKNqZmxr6n-kSE0V3t7u_2hLwP3eJiVvG9Cuz-x38ZK0GpRG-OKh5kBa8XtrgxJa8_Ysx-PWuDqE/w640-h426-rw/370252494_184547938028825_3665424504490424526_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIzPZJlYnqtx1fEBDXQVeoXo4O71A5bz3N3aOEgr0N1RfAURTUWk9zR8KGrSLtvBQbOi2kyjNfSpJ05Y6w1iDGP-H4HWdjk7eg_m9CutHxd125h46QP9gBlSAswRX6AE5dLWDNEFpqsMZdG4jNAcmLq0aob-zIHCN5pH43nb0NV6rU56Ja9HVuAwzoJbY/w640-h462-rw/368623691_264988953189566_1545709223964077585_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZd6W-b1wG0iLIK3btzMQekqsfm4Eu3bhVZnviPVzt4IINxeqWsEEextb2lnjFSoX0I5Eb7mf7EBCfXNgyhnatbbFh5MptNeXF_vR8PSa_Fa-VY_-7_y3wgkI1H28aJuh2eWvnuIUZK4UhycRMkmF2exfynFPZxPsDxcUQYq3V3x8PXg2UVbr4IY8SBO8/w640-h462-rw/370337231_214552058321161_5500893941188696157_n.jpg)
Μετά το τέλος της Δοξολογίας εκφωνήθηκε ο Πανηγυρικός της Ημέρας από την κα Παναγιώτα Καχριμάνη Μπρούσαλη ( Φιλόλογο ) .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6j-3KMsHWwtatoYlDngUzgq5y7e_YIKytBfBk7EDrUI-SYvJb7hUJLvV5l5YERapjs6si1fehSbX623s8wamnxkSF2mtYob1lPNvMQ3X24jukIhOAyXRp3EzTVOV2TxmdHVWSbtZOWPyOFNNPAt3FpD6N1hyXQfGntndd12Z5621sag7Z9n7NVPaD4VU/w640-h426-rw/370228032_309873238494172_139382609276470756_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEisZ0eUGB138c-iJTopwobTBRamNMEH-eCmkPPA42fo2jjiPvgce9uB8tI_9ylbJejm9zPk0F8IEGv0XVWfrcNQsRUj48GupAejx-8JmruDW5kilEOiCckSIG_JavE_SvT7G24esPD8sSXIUmMy3gtaqG-gvepEl1DV4HB6Io3gKfh04n0eF9AsoBIA7yA/w640-h462-rw/396458391_873578017358668_7637976904906669319_n.jpg)
Ακολούθησε Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο Πεσόντων της πλατείας Αγίου Πέτρου, από τον Δήμαρχο Άργους Μυκηνών, Βουλευτές, εκπρόσωπο της Π.Ε. Αργολίδας , εκπ /πο Ανώτερου Διοικητή Φρουράς Ναυπλίου , εκπ /πο Αστυνομικής Διεύθυνσης Αργολίδας , εκπ/πο Λιμενάρχη Ναυπλίου , Διοικητή Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Άργους ,εκπροσώπους κομμάτων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhG8GrlbSp2iQaAvBL2RmTjdJ-psd9KpWL5fZf-JcfmrBq4p57E3rI45xgM78cNcGaUaureBLzE7l7k_vYXNbMn-QSgXbc0f0DRgGWW8oSfE_ZHo-qDT_Bj_fmH_9l-PKlf__lEbT4yNQJrMltt1S-yjg1GTzEkIRPzxjhGbkIZNyPDJfhRNvJAxHd8h_E/w640-h426-rw/396490670_292828127000570_8666608240157874453_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiNHfu19tryf__BCy7lQCXpzce3DWM6Pv0VGgbCUpnHUfy8ZpLc36YqR7QSLyHyNEv4fhfS2RBIIAyrSQ1r-xP8UyWZyp1-rRLtCAXEv21XLRubjkt1oRaR0juMsqj3ybB9bfFn3F6Qb31f9ThwCia-J80Kgw1NYc7dWvczw-mTtZR2yqMIyvRkS7S_VL8/w640-h462-rw/370243825_6962911507107669_7980453004404850340_n.jpg)
Ακολούθησε η παρέλαση από εθελοντών του Ε.Ε.Σ. , του Λυκείου των Ελληνίδων – Παραρτήματος Άργους & Περ /κού Τμήματος Κουτσοποδίου, του Συλλόγου «Ελληνική Παράδοση » , του Συλλόγου Ποντίων « Παναγία Σουμελά » , του Χορευτικού Αθλητικού Πολιτιστικού Συλλόγου «Άνθεμα » , Δημοσίων και Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων, Λυκείων του Δήμου Άργους Μυκηνών , Ε.Π.Α.Λ. Άργους , IEK Τουρισμού – Πελ/νήσου , του Σώματος των Ελλήνων Προσκόπων , συνοδεία του Μουσικού ομίλου Φιλαρμονικής Άργους « ο Ορφέας » από την πλατεία Δημοκρατίας στις οδούς Βασ . Κων /νου & Βασ. Σοφίας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0-6tLN8-AT5Hak8DAzUn93Tg_CUo3iO1r8QOUKn93MifPIjOJmWFw2CBRrcWWV661MRFE92abSRo_xHERGCZAIuPXmZ5F_h_9JkK240MtzN-J7Hh_U1LRGb_-Tj3-DjHw2ZIQJom6tJnyVKuijIrcMbQdHuZiVtmjk8kkNYaCGy4DxpnAIRqPQzTpLto/w640-h426-rw/395067472_3493659100845802_5585734862474539259_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyWy8tUBCWt5QBbDtOY2KCRuMDH9nYBfaV4j51CYrDQQ8cN3E77GpDAgEUSLInpgMWzvvMSfhF9G4MUsEel3kYX1tsuKdSjdJ8QXElRtQDkDIoFlHOJbvtoQIglfSJK6V-HKYtL2qs4tZS5bwierInHT8y4RZ-XZ6UU4CgluH1fdLiPMzfaEj5ugD2mgI/w640-h426-rw/396579475_1389790795304187_7064475304940047905_n.jpg)
Πλήθος κόσμου παρακολούθησε και χειροκρότησε τα τμήματα που συμμετείχαν στην παρέλαση της Εθνικής Επετείου.