Στην Θεσσαλονίκη βρέθηκε την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, στο πλαίσιο της 87ης Διεθνούς Εκθεσης, στην οποία η Περιφέρεια μετέχει με περίπτερο.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwZOSsISAqTG6_1B7u8Bse10q4CljilJsQvwBOeLOBeQsMWD_CDgJ7HGzscZRNEeLviGqwIwnf5QLZ4Y6QbKEs6lEOh9iB75GsZ6Prawh3_cpiWcWhb7fGUDBn9qw-xP_nr-Zi11XKs1TsgcsXSf-pumLbdYqPkRpiYV6p47eg_Ms2GmgkeZKbkn6-f0E/w640-h426/deth2023-DSC_0021.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg4RNdVFXuFYQt4QNrkJQIpnw2KNRq3WabvWrqsMhPrO86ks44YucW0uVUWCR6-IzGSuBqAL_fgJYd5QEpJcXaj_roCT2D3J60387PFg65Xkjq4nKo0MeEUH6EB_DNe5mPprtPRP6SVs1_VnPfcacv-rcZvcMPvHPDm7WbAPWgJqzirYsKg_EHnzqbJves/w640-h426/deth2023-DSC_0081.jpg)
Ο περιφερειάρχης Π. Νίκας, το πρωί του Σάββατου 9 Σεπτεμβρίου, παρέστη στην τελετή εγκαινίων του περιπτέρου της Βουλγαρίας -τιμώμενης χώρας στην 87η ΔΕΘ-, παρουσία του υπουργού Οικονομικών Κωστή Χατζηδάκη και τριών υπουργών της εν λόγω χώρας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJkvUqZkwBacuK8X_FCK7n3t-eONUN4KuOtnAqypB_ztIuwP7f6VK2gKRgq65ZdI0CQRt4xTEbQrvbQfwVTVgvfoKRWOm4NHMqFfxfcSwXElt34YE7e0SQUtqY-hxrf93EPo5wI_JVxixAO3-45ccs4toeLvfNjEfYmYuZt5eh3zbssIVaJco_3brU4tQ/w640-h426/deth2023-DSC_0073.jpg)
Τόσο το πρωί, όσο και το απόγευμα, ο Π. Νίκας επισκέφθηκε άλλα περίπτερα -Περιφερειών, Επιμελητηρίων, οργανισμών κ.α.- στον χώρο της ΔΕΘ όπου είχε συναντήσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCCQmifA8fYB0tzMoJjicn7ukqmRtTGD_1mMDOgY8sTNl90UCRsQ9z-RoZqsj8vfdLhcuxxhOgj1K1AX2nSitgLzncnXaSMFx6lqGLIS2-MZ75bS6_polQWu-e7zW05CVaqkm25Toe4_mE6uXyHb_bfQyEjSHYPqCx_gIzSLBzNu_qeuRTShdz-Pt_sdk/w640-h426/deth2023-DSC_0191.jpg)