Η ετήσια και εδώ και πολλά χρόνια καθιερωμένη κοπή της Βασιλόπιτας της ΔΗΜ.Τ.Ο. Ναυπλίου της Νέας Δημοκρατίας πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Αμαλία την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου συγκεντ΄ρωνοντας πλήθος κόσμου.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-478-1024x544.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-471-1024x559.png)
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν πλήθος στελεχών της ΝΔ ενώ επίσημος προσκεκλημένος και κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης ήταν ο υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη, βουλευτής Ηλείας Ανδρέας Νικολακόπουλος. Ο υφυπουργός έκοψε την πίτα μαζί με τον πρόεδρο της δημοτικής οργάνωσης Γιώργο Λυσίκατο και τον βουλευτή Γιάννη Ανδριανό, παρουσία του δημάρχου Άργους-Μυκηνών Γιάννη Μαλτέζου, του αντιπεριφερειάρχη Βασίλη Σιδέρη και πολλών προσώπων από το χώρο της τοπικής αυτοδιοίκησης.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-476-1024x591.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-474-1024x576.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-475-1024x601.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-469-1024x584.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-472-1024x572.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-473-1024x557.png)