Το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας διοργανώνει για πρώτη φορά Επιμορφωτικό Σεμινάριο παραδοσιακής μουσικής με βιωματικά εργαστήρια από καταξιωμένους καθηγητές- δεξιοτέχνες μουσικούς του μεταπτυχιακού τμήματος του ΕΚΠΑ. Το θέμα του σεμιναρίου είναι: ο ρόλος των παραδοσιακών οργάνων στην παραδοσιακή κομπανία.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2719-1024x562.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2718-1024x564.png)
Στο σεμινάριο συναντήθηκαν τα παραδοσιακά μουσικά σύνολα των Μουσικών σχολείων του Αλίμου, Καλαμάτας, Κορίνθου, Τρίπολης και Αργολίδας και παρουσίασαν πρόγραμμα παραδοσιακής μουσικής στο κλειστό γυμναστήριο Ναυπλίου.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2717-1024x558.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2716-1024x548.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2715-1024x557.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2714-1024x531.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2713-1024x541.png)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/ScreenHunter-2709-1024x513.png)