Νέος Διοικητής στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο | Ποιος είναι ο Αναστάσιος Τζανής από την Αργολίδα!

3 weeks ago
247 Views

Ο Πέτρος Τομάρας φεύγει, ο Αναστάσιος Τζανής έρχεται στη Διοίκηση του Παναρκαδικού Νοσοκομείου Τρίπολης. Το “Καλημέρα Αρκαδία” έχει τις λεπτομέρειες!

Με απόφαση του Υπουργού Υγείας, Βασίλη Κικίλια, ο κ. Τζανής αναλαμβάνει Διοικητής στο Νοσοκομείο της Τρίπολης. Αυτό ανακοινώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (22/11/2019), με το Νοσοκομείο να περνά σε μία νέα εποχή, με καινούργιο πρόσωπο στο “τιμόνι” του.

Ποιος είναι όμως ο Αναστάσιος Τζανής; Πρόκειται για Οικονομολόγο, τέως περιφερειακό σύμβουλο από την Αργολίδα, με “γεμάτο” βιογραφικό.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Τόπος γέννησης: Λυγουργιό – Αργολίδας & μόνιμος κάτοικος Ερμιόνης – Αργολίδας
Οικογενειακή κατάσταση: Έγγαμος και πατέρας τριών παιδιών.

Σπουδές 

Πτυχιούχος του Οικονομικού Τμήματος της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Βαθμός Λίαν Καλώς). Πτυχιούχος CERTIFICATE και DIPLOMA στο PLATO COLLEGE στο MONTREAL του CANADA (Bαθμός Άριστα). Κάτοχος Μεταπτυχιακού Διπλώματος στη Διοίκηση Δημοσίων Επιχειρήσεων & Οργανισμών, (DIPLOMA in INSTITUTIONAL ADMINISTRATION) από το Πανεπιστήμιο CONCORDIA στο ΜΟΝΤREAL του CANADA, (Βαθμός Άριστα, Honour Student).
Γλώσσες
Αγγλικά( Kάτοχος) DIPLOMA

Διδακτική Εμπειρία
 Δεκαετής διδακτική εμπειρία στα ΚΕΚ Διάσταση, ΚΕΚ Άποψη & στο ΚΕΚ ΝΕΛΕ της Ν.Α. Αργολίδας, σε θέματα Management, Marketing, Χρηματοοικονομικών, Στρατηγικού Σχεδιασμού, Διαχείρισης Ανθρώπινων Πόρων & Ανάλυσης Θέσης Ευθύνης.

Εργασιακή Εμπειρία
Από την 1η/2/1978 έως την 30/9/1979 απασχόληση στην ΑΕΕΠ Γ. ΜΑΜΙΔΑΚΗΣ & ΣΙΑ, ως Υπεύθυνος Εκμετάλλευσης στο Εμπορικό Τμήμα. Από την 7/11/1988 έως την 30/9/1990 απασχόληση στην Εθνική Κτηματική Τράπεζα (ΕΚΤΕ), ως Εκπονητής Οικονομικών Μελετών Βιωσιμότητας Τουριστικών Επενδύσεων.
Από την 18/7/1994 έως την 27/7/2012 απασχόληση στην ΑΤΕ ΒΑΝΚ Α.Ε. Από την 22/4/2008 έως την 27/7/2012 Διευθυντής του καταστήματος της ΑΤΕ Κρανιδίου.
Από την 28/7/2012 έως 31/05/2016 Διευθυντής του καταστήματος της Τράπεζας ΠΕΙΡΑΙΩΣ Α.Ε. Κρανιδίου. Από την 31/3/2000 έως την 13/6/2002 Διευθύνων Σύμβουλος της Αναπτυξιακής Εταιρείας του Νομού Αργολίδας (ΑΝ.Ν.ΑΡ Α.Ε.).

Λοιπά
Δημοτικός Σύμβουλος του Δήμου Ασκληπιείου (1992-1994).
Από την 1/1/1999 έως την 31/12/2006 Νομαρχιακός Σύμβουλος στην Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αργολίδας.
(Από την 1/1/1999 έως την 31/12/2000 Αντιπρόεδρος Νομαρχιακού Συμβουλίου).
Από την 1/1/2012 έως την 31/8/2014 Δημοτικός Σύμβουλος του Δήμου Ερμιονίδας.
Από την 1/9/2014 έως 31/8/2019 Περιφερειακός Σύμβουλος της Περιφέρειας Πελοποννήσου.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *