O Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Ορφανός παρακολούθησε και απηύθυνε χαιρετισμό την Δευτέρα 29/01, την εξαιρετική ομιλία της Κοσμήτορος και Καθηγήτριας της έδρας Josep Lluís Sert της Αρχιτεκτονικής Σχολής του Πανεπιστημίου Harvard, κυρίας Sarah M. Whiting, με θέμα “Dynamic Wholes”, η οποία πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Βουλευτικού στο Ναύπλιο.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0uNUrJD8Aw22iUD3RPUhMT7ljiEH66Mf1yslOabTEt-vjETqH40SfVurtTHrPU5ETo7XNnK1XAPiCFh4YJYiG9Qc9uocpyK3qQVb0sdETHwdWZZ4x3Eo0KWsuHzPkTTxoXXezIK9x7kwDEVH4uU2XJQ6FJem1ASSx-wBGxtdX0oZ86WSl1v2Bkbu38iM/w640-h480-rw/422580939_686822846957066_9030637445646016904_n.webp)
Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το Τμήμα Αρχιτεκτόνων του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με το ΚΕΣ, υπό την αιγίδα του Δήμου Ναυπλιέων και με την υποστήριξη των Αχιλλέα και Κωστάντζας Κωνσταντακοπούλου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAebOkkKCEEKJ98phMwgVmYOBHs_Tjs0VoX3UkiKeF6-1clErccdkYePkV_qlCuspe93YZoQr0IrsMxUKb7zC__xsvv5ifS2wZ6uULZcCkbSpZovpKY2EL7byKNpAh04VC7HDgkKCXT242RMLxKSW2AXOw-y1nErjwudROWwdM4j4wAgXM8eoA_ZEiKoc/w640-h480-rw/422467079_686822903623727_1009883953969878389_n.webp)