Την Κυριακή 4 Ιανουαρίου στην Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Ναυπλίου έγινε η καθιερωμένη εκδήλωση: κοπή της πίτας 2024 του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Νομού Αργολίδας την πίτα ευλόγησε σταύρωσε και έκοψε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αργολίδας κ.κ.Νεκτάριος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfUxzHuycsZilPeY5hr7JTtITrw0ErlZnJjprbH3wGxzhrgUvHJwKT4eXsKRFY3mmpdQc9vE2DspeRCM-8XQNq-aDmQ_KoYAQ6BVGfQwLp1p6b64d12whMvfc5SBx_ghSYr1dfYUp8zi2BtwryQ5RpdvhyJ0cD-52FZ-_QPVlq0D1RhSY1n6QQCGJEITg/w640-h426-rw/%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%B1-%CE%95%CF%86%CE%B5%CE%B4%CF%81%CF%89%CE%BD-%CE%91%CE%BE%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD2.webp)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι Βουλευτές Ι. Ανδριανός και Α. Πουλάς, ο Ανώτερος Διοικητής Φρουράς Ναυπλίου Ανχης Βάρσος Ιωάννης, ο Υπολιμενάρχης Ναυπλίου Ι. Μουστακόπουλος οι αντιδήμαρχοι Γ. Φραγκιουδάκης και Α. Πανουτσόπουλος ο Πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Χ. Γκούμας, ο Πρόεδρος της Ε Α Α Σ Αργολίδας Γ. Ιωαννίδης και το μέλος Π. Δρίτσας ο πρόεδρος του Συλλόγου Αργείων «Ο ΔΑΝΑΟΣ» Σ. Κωτσοβός και πολλοί Έφεδροι οικογενειακώς.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjh_RKBJmHRIbZag9010zpCBix4PNIYkhVX-oPzWonLL0OmPWJ6P0tJrFiNr082bW9gkivqxfzPEF68grlvrfmft_d2WEG1BZb2sMuRLPIW5YgxEPmqVlrPAlOqWGwvQhyphenhyphenQdjBthJBBM4WjdaiHHDlaThHCjBpceGYtrOAFgEOaIi1kQ_ne5U5-SneaKOI/w640-h426-rw/%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%B1-%CE%95%CF%86%CE%B5%CE%B4%CF%81%CF%89%CE%BD-%CE%91%CE%BE%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD1.webp)
Στον Ανώτερο Διοικητή Φρουράς Ναυπλίου Ανχη Ιωάννη Βάρσο, έγινε απονομή τιμητικής διάκρισης από τον πρόεδρο του ΣΕΑΝ Κωνσταντίνο Χουντάλα ο οποίος έκανε και τον σύντομο κοινωνικό απολογισμό δράσεων για την χρονιά 2023.
Τυχερός με το φλουρί ο έφεδρος Δημήτριος Κανούσης.
Για το Δ. Σ. του ΣΕΑΝ Αργολίδας
Ο Γεν. Γραμματέας
Δ.Ι. Κουτσόπουλος