Λίγες μέρες μετά την επέλαση της ισχυρής καταιγίδας από την περιοχή της Αργολίδας, ο Γιώργος Γαβρήλος επισκέφθηκε σήμερα τον Δήμο Επιδαύρου. Ο βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ- ΠΣ του Νομού προέβη στην ακόλουθη δήλωση:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6-CUIT1CjPjgjtESwoQ7Xqcs15h35yZe3r0wPLwO1fIzKr0n4kTjx8wPO7OV2H6b4LExtmBrfM15FrPTI6GTgtbC6dZKYXqWKZoF-8uqkmOKpaIocgauXFQ1y473SJpCuLIr3eFr-NeJqVsiH3Jev9zkD05rW791vubMj1t1WJ4iTu5acQQva0PbZhDU/w640-h288/gavep1.jpg)
«Επισκέφθηκα σήμερα τις πληγείσες περιοχές του Δήμου Επιδαύρου. Οι καταστροφές σε υποδομές και περιουσίες είναι μια πραγματικότητα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrePVRshwS7gmIKFOOTWvBVKe0GNN7hzEaBCs_Ix2CAMBNgM3PH7r-IN1uLJ7u9353dErEKLKg3ZWv6oR9l7kC_pen9TSw-Wjb5IU37ESYIGSOY6b4YD7nTV9iP2nTjn7e7EYHKN4XRNTGZQluY78KlIaM69-UBQvii-p4fTIB8x5RN5qCdzyIyp9yFKA/w640-h288/gavep5.jpg)
Χθες το πρωί, παράλληλα με τις προσπάθειες της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ζήτησα και εγώ από την πλευρά μου να κηρυχθούν οι Δήμου Επιδαύρου και Ερμιονίδας σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, καθώς ήταν ο μόνος τρόπος ώστε γρήγορα να αποκατασταθούν ζημιές και περιουσίες. Ευτυχώς το αίτημά μας ικανοποιήθηκε και η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας τις απογευματινές ώρες εξέδωσε τη σχετική απόφαση.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4lHewQxw3LppKvJGNp8XtvGdYX-FxRZkBotpi6YsMLt3gwHjCoYLxwdxpL1IiExxYUYJPGRB6Mbg0Kiqm-GyW9ObqL_4Vv25iXzSSlG7_lMawLvfVfcMY8FpY8N2ECS4rxk1xi_keO9yTcCY652G4Faa3p8_Gf76A9faO4jJR3rcHbxKtQ2-jOYbGtzk/w640-h288/gavep2.jpg)
Η Πολιτεία οφείλει άμεσα να σταθεί στο πλευρό όσων έχουν πληγεί. Οι ζωές των ανθρώπων δεν μπορούν να περιμένουν».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjvc766oA8bDVtoLP1kHGB26QKi-w1gflxaoIvXWZx9LK6tluyD188cZf3UEn5HMxZQvF_Fx-jBQNcj3IJHKDi3EuI2IEYuva_u29_nXNW1Bl53N6r7OGTfbzyFIPHwmKelnTwAeeTkOQnsm7adC8UzKF7s_sUOx393J9ak34DIy0vqWBVLGFKRqiJL0CM/w640-h480/gavep3.jpg)