Την περασμένη Κυριακή 21/1, στα εκπαιδευτήρια Μαλτέζου, στο χώρο που ο Σκακιστικός Σύλλογος “Περσέας” Άργους κάνει τις προπονήσεις και τους αγώνες του, μέσα σε πανηγυρικό κλίμα έγινε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNIIkATPUDT98NXLK1nXK7MmhBwiXm1q4a133NseMfLbmxHVdns43FAZpb8B2WuGj5xzjg7PCsbrNvyHrF6-o6uazkYjL1BW8zWVbZ88gUFoFgsvP2n3WkpBemESEcsXFdkqh3SUoFlARsaorwosLgyBidwYit7ca9JF6NAKfdwY0l-K_Lv5hsjx6DEEc/w640-h480-rw/0-02-05-74adfb3f26e17779522f83a94f0e1f9da72ca3c1de620156f719d6f734163e9e_82d1945e32ffcd2b.webp)
Τα “φλουριά” τα βρήκαν και τα δύο μαθητές των φυτωρίων και ως… εύρετρα πήραν σκακιστικά βιβλία και μια σκακιέρα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6BadSQAPg7ipki2T-thSac_Z6O5PmVFSbykBRzx1kzW4cGXaXnOO9Ni0SUjT1yoPZrTIQcPyLpOJOzN9nBJRXC0Tm5OyYX2iCP-xtb1bAJN53eRDWv7cwe8VVaTXR6y4k6AA5-JoD-1Bvb1B85DLz9JtCwBl-QOQISAZ5-tWW0sN3HMmgMXQug147tQ8/w640-h480-rw/0-02-05-7e54548be9a7cc06b345e1fb7456dfe35c170bb74a4174feb48c72c63b424a5e_5161e6981af14176.webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgn1xNZCEQvCk987XFu89yZr7P8lh1Z3mIvJqwFMovl5qDSukP2WuYfgOf4lvR7Hj3jO0_NlZEvVkvmdBfp4nxk7lr1fSS7h33qMjQQnYUVs7JjiOjNKFG7x1BUPyHoAC76Y0YtrrxvR4eFwTDcQkVYl824SQwslLyYdtty1sxQTgWlGVYBp7kHh_qO2kY/w640-h480-rw/0-02-05-96d99fb260cb0abb872c6bd3c6edb4725dd458263e3eac8b83464e129514a82c_42c695044b5c96a8.webp)
Στη διάρκεια της εκδήλωσης, έγιναν οι απονομές των επάθλων για τους παίκτες μας, που έλαβαν μέρος στα εσωτερικά πρωταθλήματα του Συλλόγου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh65abrkIeck8EDKz5YjeOzRWaYUiL36cEuCHN_caI2hItBU5EhcLv0tFhUcTxliTQ8JSaFVEWZmRfaH4SBXG_pLhmv223NvK45VuRnAJTJCbIKX84FaAFAsB_243_OXYiHdxiM_zeSORVkBy6WTEJLJ6iIqdXAnxnP6eXnS6zFYdnRcgEfO3JY8xqKMjw/w480-h640-rw/%CE%93%CE%99%CE%A9%CE%A1%CE%93%CE%9F%CE%A3.webp)
Ο Σύλλογος τίμησε επίσης με απονομή Κυπέλλου και Μεταλλίου τον μαθητή του Γιώργο Γαμβρουλά, ο οποίος βγήκε πρωταθλητής κάτω των 20 ετών, στο πρωτάθλημα σκακιού της Πανελλήνιας Ένωσης Τυφλών Σκακιστών. Είναι μαθητής της ΣΤ΄δημοτικού και στα μαθήματά του αριστεύει!