Η Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Ερμιονίδας τοποθέτησε τραπεζοειδεις κάδους για την συλλογή των ογκωδών αντικειμένων και των προϊόντων κλαδέματος στα επίμαχα σημεία.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/438030639_3582500848726569_1675936985468847240_n-768x1024.jpg)
Παρακαλούμε τους Δημότες μας να τοποθετούν εντός των κάδων τα ογκώδη αντικείμενα και τα προϊόντα κλαδέματος. Επίσης από την ερχόμενη εβδομάδα η αποκομιδή των απορριμμάτων θα γίνεται συχνότερα με την πρόσληψη επιπλέον υπαλλήλων καθαριότητας με 8μηνη σύμβαση. Η κατάσταση θα ομαλοποιηθεί πλήρως όταν αναλάβει υπηρεσία και ο ιδιώτης εργολάβος εντός σύντομου χρονικού διαστήματος. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας. Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί ο Δήμος μας να έχει την εικόνα που του αξίζει τις Άγιες μέρες του Πάσχα. Γιάννης Τσαμαδός. Αντιδήμαρχος. Καθαριότητας.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/434837099_3582500765393244_5986117543791023309_n-768x1024.jpg)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/438035073_3582500875393233_1182600518887845909_n-768x1024.jpg)