Η “Εθελοντική Ομάδα Λυγουριού” σε συνεργασία με την Κοινότητα Ασκληπιείου του Δήμου Επιδαύρου διοργανώνει εκδήλωση με αφορμή την “Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας”, με ομιλήτρια τη δημοσιογράφο Τζένη Σουκαρά.
Η Παγκόσμια αυτή ημέρα θεσπίστηκε για πρώτη φορά το 1975 με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ και εορτάζεται κάθε χρόνο στις 8 Μαρτίου, ως ημέρα μνήμης των αγώνων του κινήματος για τα δικαιώματα των γυναικών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjk_gUunyOuccF0UvVngEx19TwUPF10QIzzzINR-gDKxsXVYSjjQSeVBnhp8PRFNDaOHB-qUqxNVqmAjQP4VzPDzDq3nlSldZ5GHXXl06LTW182bJS2zlWGeKhnPH7xS-X_5xxyscrsKkuQ1JuqrXmWvT3lPopLMQI7Nq3eEDENYozuVfXAZfqcFBJFhl8/w434-h640-rw/%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%B1%20%CE%97%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CF%82%20(2).webp)
Τιμώντας την ημέρα αυτή και τον ιδιαίτερο συμβολισμό της, σας περιμένουμε την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024 και ώρα 18:30, στο Cafe-Bar Maestro.
Χορηγός διακόσμησης: Christina’s Flowers