Συνάντηση με τον Υπουργό Επικρατείας, Μάκη Βορίδη είχε σήμερα ο Δήμαρχος Ναυπλιέων, Δημήτρης Ορφανός, στο Δημαρχείο Ναυπλίου.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/444480359_752940343678649_3710134753005083073_n-1024x731.jpg)
Ο κ. Ορφανός αναφέρθηκε στα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος Ναυπλιέων καθώς και στις προοπτικές ανάπτυξης του Δήμου. Ο κ. Βορίδης, έδειξε να κατανοεί τα προβλήματα που κληρονόμησε η σημερινή δημοτική αρχή εκφράζοντας παράλληλα την επικρότηση του στα αναπτυξιακά σχεδία του Δήμου.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/442435390_752938873678796_70470356681673355_n-1024x576.jpg)
Τον κ. Βορίδη συνόδευσε ο Βουλευτής Αργολίδας, Γιάννης Ανδριανός και ο Γενικός Γραμματέας Πολιτισμού, Γιώργος Διδασκάλου. Τον Δήμαρχο Ναυπλιέων Δημήτρη Ορφανό πλαισίωσαν ο αντιδήμαρχος Οικονομικών Γεώργιος Φραγκιουδάκης, ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πρόνοιας και Αλληλεγγύης Δημήτρης Δικαίος και ο Εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος σε θέματα υγείας και αθλητισμού Αθανάσιος Πανουτσόπουλος.