![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/434474471_3497344400483205_6382837539848769642_n-768x1024.jpg)
Σήμερα έγινε ενημέρωση στους μαθητές των Δ’ ,Ε’ και Στ τάξεων για την μεγάλη αθλητική διοργάνωση του ΣΕΓΑΣ ως κοινωνική αθλητική και τουριστική δράση για την πόλη μας . Μαζί με την Πρόεδρο της Σχ.Επιτροπης του Δήμου κα Angie Panagiotakopoulou και την αντιδήμαρχο κα Σοφία Ξύδη, μίλησε στους μαθητές για τα οφέλη του αθλητισμού η αθλήτρια στίβου κα Μαρία Μπελιμπασάκη .
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/434411754_3497344450483200_1353456059291252988_n-1-1024x768.jpg)
Η χαρά των παιδιών ήταν μεγάλη κι η προθυμία τους για τη συμμετοχή στους αγώνες …μεγαλύτερη !
Η Μαρία Μπελιπασάκη είναι αθήτρια στίβου που κατέχει το πανελλήνιο ρεκόρ στα 400 μέτρα από το 2018 που πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου . Πολλές φορές πρωταθλήτρια ελλάδας και με συμμετοχή στους ολυμπιακούς αγώνες του 2012 και 2016.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/04/434420626_3497344380483207_8559196380035851631_n-768x1024.jpg)
Η Mαρία μας επισκέφτηκε για να μας ενημερώσει για το RUN GREECE το οποίο συνδιοργανώνουν ο ΣΕΓΑΣ σε συνεργασια με την περιφέρεια Πελοποννήσου και το δημο Ναυπλιεων και να μας προτρέψει να λάβουμε μέρος!!!!