Χιλιάδες κόσμος αναμένεται να επισκεφθεί την Ερμιονίδα για τις ημέρες του Πάσχα και εμείς περιμένουμε να τους φιλοξενήσουμε και να τους δείξουμε τον καλύτερο μας εαυτό, με σκοπό αυτός ο τόπος να γίνει ο αγαπημένος τους προορισμός.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/421961097_122156890670080378_5625482714417453548_n-768x1024.jpg)
Εμείς από την πλευρά μας, παρά τις αντιξοότητες, φροντίσαμε, με κάθε μέσο, να καθαρίσουμε, να βάψουμε και να στολίσουμε όλες τις Κοινότητες του Δήμου.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/438093576_122156890274080378_8131694160723510631_n-768x1024.jpg)
Είμαστε έτοιμοι να τους μεταλαμπαδεύσουμε την παράδοση, τα ήθη και τα έθιμα, ώστε οι φιλοξενούμενοι μας να απολαύσουν τις Άγιες αυτές μέρες με κατάνυξη.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/438129053_122156890562080378_7100436406643675951_n-768x1024.jpg)
Στο Πορτοχέλι ,εδώ και αρκετές ημέρες, ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς τόσο για να εξασφαλίσουμε την όμορφη εικόνα του, όσο και για να οργανώσουμε τις Πασχαλινές εκδηλώσεις, με αποκορύφωμα ” Το κάψιμο του Ιούδα” , το βράδυ της Κυριακής, μια εκδήλωση που κάθε χρόνο προσπαθούμε να την αποδώσουμε με τον πιο φαντασμαγορικό τρόπο αλλά συνάμα να επικοινωνήσουμε το θρησκευτικό κομμάτι της Προδοσίας του Μαθητή του Χριστού.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/441067169_122156890376080378_7890646587437161237_n-768x1024.jpg)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/439267417_122156890256080378_4482599481946794379_n-768x1024.jpg)
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/05/438129053_122156890562080378_7100436406643675951_n-1-768x1024.jpg)
Καλώς ορίσατε στον τόπο μας!