Την Κυριακή, 3 Μαρτίου 2024, κατά τις πρωινές ώρες έλαβε χώρα το γαϊτανάκι 2024 μας, στους κεντρικούς δρόμους και στα σοκάκια της Ερμιόνης μας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiVI02MWm61Qrnk4RugnLydaRmSWij3Sqe3d5mJCTAbcTdJZuRMcFvIzcZNNqgVRoPeW2stZwuItV9AQyYyGZP9Rrunwf5yON-XCNRIWpfNa_i_8iyhuq_OsUybKhyVIyj6qLS6sLagXRBghw1EHOLxM-Ss_2qc1hxQUGST53llde2vsnenjvdtpdOQm_s/w640-h426-rw/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%20%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20(1).webp)
Για μια ακόμα χρονιά, τα μικρά & τα μεγάλα μέλη της ομάδας μας, χρωμάτισαν, αρωμάτισαν, γέμισαν παραδοσιακές μουσικές νότες, χάρισαν χορευτική ζωηρότητα και διασκέδασαν τους περαστικούς, σε κάθε άκρη του τόπου μας..
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihJtn2_JeJM4erEZk55BHboNwcgkIyyOm-9aQnYDWyG9YXkTNAgjraoQtrFogfWuZcg091k63bhFm-aZa9JGA_JtjYLEr3Xibe8Yn8hil-S936ThvCve3V4700rKgwleQg4-a8KkfRsI7Mabk607fEHqBSYH98w3V5YeHcV-dmR5V4KCOQlXleI1SQS1Y/w640-h426-rw/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%20%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20(3).webp)
Το γαϊτανάκι της Χορευτικής Ομάδας Ερμιόνης, θεσμός πια, ακολουθήθηκε από δεκάδες γονείς, φίλους και λάτρεις της Αποκριάς καθ’ όλη τη διαδρομή του..
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSKq7qa8oyyBXyqu2P5fFeIvBYEbmNRNaenbqg-KYw07FHg_EYT1g4kn6_YAykya9u6IX-a68lnqGQr6Gd_Clc1UzARJ_ID_rM6rMXiAdWo7aZf032Pfal3UhRDGSR0-8cOfvz9bfOOgudwF2HsadS2z9cqRjw41BF0Ah86BkYhDKq-0mqf9J2CYAMoyk/w640-h426-rw/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%20%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20(2).webp)
Αποκορύφωμα, εν όψει των 10 χρόνων πολιτιστικής προσφοράς και λειτουργίας της ομάδας μας, το γλέντι στη Πλατεία Πεύκου, που μας ξεσήκωσε σε αποκριάτικους και όχι μόνο ρυθμούς, μέχρι τις απογευματινές ώρες..
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiKAA1EnBXcTkbDxCUJzdS9H9Q1N7f67dG0LnwyHcoHZlWi-c3xXFtScnDo5OnTjzNsvjscBU_NmfDPs6xAd3soK24rnHalPg5y5yRTsKN2wIZaaS5Cg48XjshITDkDJYEkj3L7-HPWphfFNw9-fJY74aS1OvP8fk3o0eL6lhv7QuAJkYDHnOZgF9LbTNI/w640-h426-rw/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%20%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20(6).webp)
Ευχαριστούμε θερμά τον κόσμο που μας στηρίζει, τους χορηγούς & υποστηρικτές του γλεντιού μας, τους αμέτρητους εθελοντές που σε συνεργασία έδωσαν μοναδική πνοή στο δρώμενο καθώς και τη Δημοτική Αρχή που φρόντισε να κλείσει ο δρόμος και εγκατέστησε εξέδρα για τους μουσικούς μας.
Ευχαριστούμε οπωσδήποτε, και τους/τις συμμετέχοντες/ούσες στο δρώμενο, γιατί όπως έχουμε πει: “χωρίς αυτούς/αυτές, δεν γίνεται τίποτα”!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhuOzTko2gCaEFuTjT800txwr7tDhdht6Q9qtKyJklSEFDlOBssqgKvlhBoRl9FDAqvQMoslmDt-y-1vD8FCHCdKj_r0TW6bp_Jgp3Xun0I_KM3085CEbdTt9Jl3XT83luukWYR3qnRA_KALwN7tEbG4-To3Eac1pPfJ1wBiR3SXResr1WXqpongUyigX4/w640-h426-rw/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%20%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%20(4).webp)
Ευχόμαστε ολόψυχα Καλή Σαρακοστή!
Εκ μέρους της Χορευτικής Ομάδας Ερμιόνης,
Κωστής Σκούρτης