ΑΡΓΟΛΙΔΑ TV – ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΡΙΤΣΑΣ

Σημαντική νίκη για τον Παναργειακό με 1-0 τον Παναιγιάλειο. Πιο εύκολη από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα αφού στον αγωνιστικό χώρο υπήρχε μία ομάδα.

Ο Παναργειακός μπήκε πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό δείχνοντας το πόσο ήθελε το σημερινό τρίποντο.

Η ομάδα του Παναιγιάλειου σε όλο το παιχνίδι είχε ένα σουτ στην εστία του Καραργύρη και αυτό στο πρώτο λεπτό.Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο Παναργειακός δημιούργησε ευκαιρίες, είχε ένα γκολ με τον Τσιράκη στο 17ο λεπτό, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο πριν το γκολ έχει την ευκαιρία του Καπετανάκη με κεφαλιά που εφυγε λίγο άουτ, έχοντας τον πλήρη έλεγχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες οι τρεις από το ύψος της μικρής περιοχής με τους, Ελευθεριάδη, Λιακόπουλο, Τσιώλη δύο φορές, η πρώτη με κεφαλιά απο πλεονεκτική θέση κατέληξε λίγο άουτ, η δεύτερη έκλεψε την μπάλα εξω από την περιοχή πλασάρε αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα απο το δοκάρι των φιλοξενουμενων..

Νέα ευκαιρία με τον Μούγιο στο 80ο λεπτό που τον πρόλαβαν οι αμυντικοί του Παναιγειάλιου διώχνοντας σε κόρνερ.

Σε όλο το παιχνίδι ο Παναργειακός με την απόδοση του δεν άφησε αμφιβολία για το ποιος θα ειναι το αφεντικό του σημερινού αγώνα.

Με την νίκη αυτή ο Παναργειακός πέρασε το Αίγιο φτάνοντας τους 27 βαθμούς, τρεις πίσω από την πρωτοπόρο Κόρινθο.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στη Κω με το Πυλί και αμέσως μετά στις 20 Δεκεμβρίου στη Ρόδο με την ομώνυμηομάδα .

diktio

Νεκρός αστυνομικός σε καταδίωξη- Μοτοσικλέτα της ΔΙΑΣ συγκρούστηκε με περιπολικό

admin

ΤΟ ΚΑΣΤΡΑΚΙ ΑΡΧΑΙΑ ΑΣΙΝΗ ΔΗΜΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΒΙΝΤΕΟ DRONE

admin

Πρωτιά σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκάκι για μαθητή και μέλος του Συλλόγου Τυφλών Αργολίδας