ΑΡΓΟΛΙΔΑ TV

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Παναργειακό με σκορ 1-2 απέναντι στην Ερμιόνη που έπαιζε ένα απο τα τελευταία της χαρτιά για την παραμονή.

Ένας αγώνας που πήγε στη δύναμη και στις προσωπικές μονομαχίες.

Ο Παναργειακός παρουσιάστηκε αποφασισμένος από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης δημιουργώντας στο πρώτο ημίχρονο τις ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τους Ελευθεριάδη και Τσιράκη.

Το ημίχρονο έληξε 0-0 αλλά με την έναρξη του β ημιχρόνου ο Πρίκας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνάς και με πλασέ έκανε το 0-1.

Η Ερμιόνη αντέδρασε και ισοφάρισε με κεφαλιά του Ζεκεραι.

Ο Παναργειακός πήρε πάλι τα ηνία του αγώνα δημιουργώντας ευκαιρίες με τους Ελευθεριάδη, Μαρίνη και Τσιώλη. Στο 75ο λεπτό ο Ελευθεριάδης ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Μαρίνης ευστόχησε σημειώνοντας το 1-2.

Στο 78ο διεκόπη το παιχνίδι λόγω αψιμαχίας του Πρίκα με τον Τάσιο που οδήγησε στις αποβολές. Στο ίδιο χρονικό σημείο μπουκάλι από την κερκίδα πέτυχε τον Ροκάι ο οποίος έμεινε στο έδαφος για 5 λεπτά.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο τον Παναιγιάλειο.Τα αποτελέσματα του 3ου ομίλου

Παναιγιάλειος-Ελλάς Σύρου: 2-1 (12:00)

Βύζας Μεγάρων-ΑΟ Πυλίου Κω 2-0 (14:00)

Αστέρας Βάρης-Πανελευσινιακός: 1-0

Ιάλυσος-ΠΑΟ Βάρδας: 1-0

Μαρκό-Ρόδος: 0-0

Εράνη Φιλιατρών-ΠΑΣ Κόρινθος: 0-1

ΑΕ Μεσολογγίου-Θύελλα Ραφήνας: 0-2

Ερμιονίδα-Παναργειακός: 1-2

ΑΕ Μυκόνου-ΑΕΡ Αφάντου (Δευτέρα 4/12 – 14:30)